LEKCJE PRZEZ SKYPE


Dla osób, które z różnych względów, nie mają czasu, by regularnie uczęszczać na tradycyjne zajęcia, Germanitas proponuje bardzo efektywną naukę przez Skype.
Potrzebny jest : komputer z dostępem do Internetu, słuchawki z mikrofonem, a dla osób, które lubią kontakt wzrokowy, również kamerka. Ściągamy darmowy program ze strony www.skype.com i instalujemy go na swoim komputerze. W razie problemów, pomożemy! O ustalonej porze siadamy przed ekranem naszego komputera w domu, lub innym miejscu, gdzie mamy łącze internetowe, czekając na sygnał naszego nauczyciela. Przypomina to darmową rozmowę telefoniczną. Zamiast tablicy, mamy przed oczami okienko chat, w którym nauczyciel wypisuje słówka i poprawia nasze błędy. Możemy sobie je potem wydrukować jako notatki, nie tracąc czasu na zapisywanie. Przez Skype można ćwiczyć praktycznie wszystkie sprawności: mówienie, czytanie, pisanie, słuchanie, ćwiczenia gramatyczne. Przesyłanie materiałów do nauki i zadań domowych również odbywa się drogą internetową. Lekcje są indywidualne lub w małych grupach , najlepiej 2-4 osobowych (każdy przed swoim komputerem, też w dowolnym miejscu), pod kontrolą nauczyciela, który wydaje polecenia, jak na zwykłej lekcji. Dodatkową zaletą jest elastyczne ustalanie terminów spotkań.
Przez cały rok 2008/09 Germanitas wypróbował tę metodę zarówno w formie dodatkowych konsultacji dla naszych uczniów jak i w trakcie zajęć z języka polskiego dla cudzoziemców, prowadzonych przez nas w całej Europie.

W przypadku regularnych lekcji semestralnych istnieje możliwość uzyskania zniżki.

Informacji udziela Marta Jakubowicz-Pisarek, e-mail marta-pisarek@wp.pl, tel: 601524055

CENNIK:


Lekcja przez Skype (60 minut)
  1. Lekcja indywidualna      50zł
  2. Lekcja dla 2 osób         25zł
  3. Lekcja dla 3 osób         18zł
  4. Lekcje dla 4 osób         15zł