O nas

Centrum Języków Obcych GERMANITAS istniej już od 1995 roku. Wieloletnie doświadczenie przekłada się również na skuteczność w nauce. Zajmujemy się tłumaczeniami, organizacją wyjazdów tandemowych, ale przede wszystkim jesteśmy szkołą językową.

Słowo germanitas pochodzi z łaciny i oznacza m.in. braterstwo. Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z językiem niemieckim. Nie jest to skojarzenia niesłuszne, gdyż język niemiecki jest u nas językiem wiodącym. Posiadamy bowiem grupy na praktycznie każdym poziomie zaawansowania: od zupełnie początkujących po bardzo zaawansowane.

Jednak Germanitas to nie tylko szkoła języka niemieckiego. Oferujemy kursy sześciu najpopularniejszych na świecie języków obcych, wraz z możliwością solidnego przygotowania się do egzaminów międzynarodowych z tych języków.

W ofercie mamy standardowe kursy całoroczne (120 godzin), kursy maturalne (120 godzin), kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych (120 godzin), intensywne kursy wakacyjne (40 godzin), specjalistyczne kursy języka fachowego, a także intensywne kursy przygotowawcze do studiów na kierunkach filologicznych (filologia angielska i germańska).

Gwarantujemy wysoko wykwalifikowane grono nauczycielskie. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich i native-speakers. W nauczaniu kładziemy nacisk na komunikację. Uczymy mówienia w języku obcym i rozumienia poprzez trening różnych technik słuchania. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dobieranych pod względem zaawansowania językowego i wieku.
Do każdego ze słuchaczy podchodzimy indywidualnie.

Gwarantujemy naukę w sympatycznej atmosferze, wolnej od stresu.
Posiadamy własne sale wykładowe, których wystrój jest często dziełem samych słuchaczy, pracownię komputerową (z internetem), bibliotekę i mediotekę.
Nasi uczniowie otrzymują dużo bezpłatnych dodatkowych materiałów dydaktycznych oraz ćwiczeń, przeprowadzamy także bezpłatne testy kwalifikacyjne.

Część zajęć odbywa się z zastosowaniem technik multimedialnych (komputery, video, rzutnik). Jesteśmy placówką nadzorowaną przez Kuratorium Oświaty i Wychowania (nr wpisu 166/95).