RCI

Rzeszowskie Centrum Integracji powstało z inicjatywy Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, w partnerstwie z Fundacją EKOS i Centrum Usług Językowych GERMANITAS.

Centrum oferuje uchodźcom szeroki zakres usług integracyjnych: bezpłatne kursy języka polskiego i angielskiego, doradztwo zawodowe i biznesowe, pomoc w znalezieniu pracy, szkolenia aktywizujące i zawodowe oraz opiekę nad dziećmi podczas zajęć językowych czy konsultacji. Działania i inicjatywy Centrum będą także wspierać integrację uchodźców z lokalną społecznością.

Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe wspierające założenie własnej działalności gospodarczejIntegracje i warsztaty

Różnorodne integracyjne zajęcia i warsztaty dla uchodźców

Wsparcie psychologiczne

Zapisy na spotkania ze specjalistą w ramach działalności Rzeszowskiego Centrum IntegracjiOpieka nad dziećmi

Zapewniamy również opiekę nad dziećmi w czasie trwania zajęć.

Działalność RCI

Obecnie GERMANITAS współtworzy Rzeszowskie Centrum Integracji.

RCI oferuje szeroki zakres działań, w tym m.in. kursy języka polskiego oraz angielskiego, doradztwo biznesowe oraz zawodowe, wsparcie w znalezieniu pracy oraz zapewnienie opieki w czasie trwania zajęć.

RCI angażuje również lokalne społeczności w swoje działania, aby promować wzajemne zrozumienie i tolerancję między kulturami.Dzięki swojej pracy na rzecz integracji migrantów i uchodźców w Polsce, Rzeszowskie Centrum Integracji stało się ważnym ośrodkiem wsparcia dla wielu osób, które zdecydowały się na życie w Polsce.

– Przygotujesz bądź poprawisz swoje CV
– Pomoc w znalezieniu pracy
– Poznasz swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe 
– Poznasz szanse zawodowe, zdobędziesz wiedzę o rynku pracy

 

– Підготувати або вдосконалити своє резюме
– Допомогти знайти роботу
– Дізнайтеся про свої сильні сторони та професійні схильності
– Дізнатися про кар’єрні можливості, отримати знання про ринок праці

Bezpłatne kursy dla uchodźców są finansowane przy wsparciu IOM z funduszy przekazanych przez rząd USA oraz francuskie Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych. Organizatorem kursów jest stowarzyszenie EKOS oraz Centrum Języków Obcych GERMANITAS

Реєстрація на безкоштовні курси польської та англійської мов для українських біженців

Информация о зачислении на курсы польского языка: 883 795 250

Aktualności i wydarzenia
RCI – warsztaty polsko-ukraińskie

RCI – warsztaty polsko-ukraińskie Krótka fotorelacja z polsko-ukraińskich warsztatów gry w GO oraz origami w ramach działalności Rzeszowskiego Centrum Integracji #RCI #iom – dofinansowanie ze

Więcej
Moda i trendy 2023

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski oraz Rzeszowskie Centrum Integracji IOM zainaugurowali program „MODA I TRENDY 2023”.

Więcej
Rzeszowskie Centrum Integracji zostało sfinansowane przez Rząd Stanów Zjednoczonych oraz jest realizowane dzięki IOM, EKOS i GERMANITAS